Fostul șef al CJ Timiș, Călin Dobra, nu se simte el însuși – conflictul din Ucraina îi creează o atmosferă apăsătoare

Fostul șef al CJ Timiș, Călin Dobra, continuă seria mesajelor fără noimă postate pe Facebook.

Pe 12 februarie, Călin Dobra posta un fel de mesaj de adio adresat colegilor din administrația județeană, pe care îl puteți citi AICI, din care cu greu s-a putut desprinde ideea pe care a vrut să o transmită.

Izbucnirea conflictului armat dintre Rusia și Ucraina, face ca după o săptămână de confruntări, actualul consilier județean și șef interimar al PSD Lugoj, să posteze un nou mesaj, din care aflăm că rușii i-au stricat bucuria. Bucuria fiind ieșirea din stările de alertă și relaxarea măsurilor impuse de pandemie.

“Recunosc, mi-am imaginat cu totul altfel momentul în care ieșim de sub starea de alertă! Eram sigur că vom simți o atmosferă de bucurie, de eliberare. Dar, nu! Sunt, la fel ca toată lumea, îngrijorat și rezervat, iar atmosfera e, în continuare, apăsătoare. Conflictul de la granița cu România și drama prin care trec vecinii noștri nu ne lasă să fim noi înșine. Nădejdea că lucrurile se vor îndrepta nu mi-o pierd! Nici eu. Nici ei. Nici voi! Rând pe rând, uniți, trecem peste toate!“, a scris astăzi Călin Dobra, pe Facebook.

Niciun cuvânt însă despre “escapada“ succesorului său de la CJ Timiș, Alin Nica, în Dubai.

Dominic Fritz despre plecarea fraților Tate: doi străini, trimiși în judecată că au violat minore şi au traficat zeci de românce, au plecat liberi în Florida, cu un avion de lux – asta e problema cu suveranismul lui Georgescu – e de fapt doar o unealtă a celor fără valori

Primarul municipiului Timişoara, Dominic Fritz, a declarat că fraţii Tate, trimişi în judecată au plecat liberi spre Florida, „după ce mai mulţi miliardari americani au făcut presiuni”. El spune că…

Recomandările noastre