Zborurile Timișoara – Hurghada, mutate temporar la Aeroportul Arad
Zborurile charter Timișoara – Hurghada din 8, 15 și 22 noiembrie 2026 vor fi operate temporar de pe Aeroportul Internațional Arad.
Zborurile charter către Hurghada programate cu plecare din Timișoara în luna noiembrie 2026 vor fi operate temporar de pe Aeroportul Internațional Arad, ca urmare a lucrărilor de reparație programate la pista Aeroportului Internațional Timișoara „Traian Vuia”.
Modificarea vizează zborurile Timișoara – Hurghada – Timișoara din perioada 2–22 noiembrie 2026, cu plecări și retururi programate în zilele de 8, 15 și 22 noiembrie.
Turiștii care au achiziționat pachete cu plecare din Timișoara în aceste date vor pleca și se vor întoarce pe Aeroportul Internațional Arad. Potrivit organizatorului, schimbarea aeroportului nu modifică programul vacanței sau serviciile incluse în pachetele turistice.
Pasagerii ale căror zboruri sunt afectate au fost informați cu privire la schimbarea aeroportului de plecare și retur și sunt sfătuiți să verifice informațiile transmise înainte de călătorie.
Cursele afectate sunt:
- 8 noiembrie 2026 – plecare către Hurghada și retur;
- 15 noiembrie 2026 – plecare către Hurghada și retur;
- 22 noiembrie 2026 – plecare către Hurghada și retur.
După finalizarea lucrărilor la pista Aeroportului Internațional Timișoara, zborurile charter către Hurghada vor reveni la operarea de pe aeroportul timișorean, conform programului inițial.
