VIDEO. Timișoara: un adevărat festival al fructelor și legumelor de toamnă în Piața Mehala II – timișorenii așteptați cu bunătăți de la producătorilor locali

Timișorenii sunt invitați să descopere bogățiile toamnei în Piața Mehala II, care se transformă într-un adevărat festival al fructelor și legumelor proaspete. Sute de producători locali îi așteaptă cu bunătăți de sezon: mere crocante, pere parfumate, dovleci colorați, legume de grădină și multe alte delicii pentru a umple cămara pentru iarnă.

Piața Agricolă Mehala II este un adevărat loc de întâlnire al gusturilor autentice și al produselor locale de calitate. Investițiile recente, printre care asfaltarea pieței, au transformat acest spațiu într-un loc modern și confortabil, potrivit pentru cumpărături, iar timișorenii se pot bucura acum de un mediu plăcut și sigur. Gospodinele pot veni aici liniștite să pună la cămară pentru iarnă cele mai bune produse ale toamnei”, a declarat directorul SC Piețe SA, Octavian Ghiran.

Piața Mehala II devine, în fiecare weekend, o adevărată sărbătoare a toamnei, unde comunitatea locală se întâlnește și susține producătorii locali.

Recomandările noastre