FOTO. Timișoara: Parcul Botanic arată “țiplă“ – covor de flori în plină campanie de plantare – urmează Parcul Corneliu Coposu și Parcul Regina Maria

Activitățile de întreținere a spațiilor verzi, derulate de Primăria Timișoara, prin echipele societăților din subordine sunt în plină desfășurare.

Echipele Horticultura lucrează în toate zonele orașului și plantează în această vară 231.280 plante. Pentru refacerea covorului floral din Piața Victoriei de exemplu au fost folosite 76.960 de plante.

Campania de plantare din această vară a ajuns în Parcul Botanic. Zilele acestea colegii noștri plantează exemplare de Gazania, Begonia, Ageratum, Tagetes, Petunia și Salvia la intrarea în parc. Plantările de plante anuale continuă în perioada următoare în Parcul Corneliu Coposu și Parcul Regina Maria“, a transmis Horticultura SA.

Timișoara: atac brutal al șefului PSD al CJ Timiș, Alfred Simonis, la adresa PNL Timiș – “nu știu cine e președinte la PNL Timișoara, am treburi mai importante – un partid care a luat două sedii cu 10 euro și le-a închiriat cu mii de euro“

Scandal politic la Timișoara: PNL contestă atribuirea unui spațiu central către un ONG, PSD și asociația reacționează. Spațiul fostei florării din centrul Timișoarei, destinat activităților culturale și sociale ale comunității…

Recomandările noastre