Au apărut două noi focare de Covid-19

Direcția de Sănătate Publică Timiș anunță că au apărut două noi focare de Covid-19. În total sunt trei focare sunt active și se află în supraveghere epidemiologică.

Primul apărut în urmă cu o săptămână este la Centrul de carantinare de la Liceul «Dimitrie Leonida» cu12 cazuri confirmate.

Cele noi apărute sunt la Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte Timiș, cu șase cazuri confirmate, și la Penitenciarul Timișoara cu 13 cazuri confirmate.

„Direcţia de Sănătate Publică Timiș, prin personalul de specialitate urmărește și monitorizează cu deosebită atenție evoluția situației infecției cu noul coronavirus, la nivelul județului Timiș”, transmite DSP Timiș.

Maraton de vaccinare în 10 comune din Timiș

Maraton de vaccinare în 10 comune din Timiș. În weekend-ul 26 – 27 iunie, în județul Timiș, se va desfășura maratonul de vaccinare 10 PENTRU SĂNĂTATE, în mediul rural, informează…

Recomandările noastre