Timișoara: un bărbat ridicat dintr-o cafenea după ce a primit 15.000 de euro pentru a interveni în favoarea unei femei pe lângă judecători de la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie

Procurorii DNA din Timişoara au ridicat, dintr-o cafenea dintr-un centru comercial din Timişoara, un bărbat care a promis unei femei că va interveni în favoarea ei pe lângă judecătorii de la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, care urmau să dea o sentinţă într-un proces civil în care aceasta era implicată.

Bărbatul s-a întâlnit, joi, cu femeia de la care a primit suma de 15.000 de euro, într-o cafenea dintr-un centru comercial din Timişoara. Femeia era implicată într-un prices civil la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, iar bărbatul i-a promis că ar putea interveni pe lângă judecători în favoarea ei, contra unei sume de bani.

Neîncrezătoare, femeia a anunțat procurorii DNA care l-au ridicat pe bărbat, după ce a primit banii.

Bărbatul a fost dus la audieri la sediul DNA Timișoara, iar acum este cercetat pentru trafic de influenţă.

FOTO: arhiva

Timișoara: dezastru în Poliția Timiș – trei șefi la audieri la DIICOT – suspectați că au ajutat o grupare de contrabandă – adjunctul Florin Bolbos, șeful Anticorupție, Mihaela Ianăşi și șeful Criminalității Economice, Cosmin Stănciulescu – mai sunt vizați foștii angajați Petrică Cazimir de la Investigarea Fraudelor, Gheorghe Niţă şi Marcel Crăciunescu de la Rutieră

Trei şefi din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Timiş, între care şi adjunctul instituţiei, sunt cercetaţi de DIICOT Caraş-Severin, după ce ar fi sprijinit o grupare care se ocupa cu…

Recomandările noastre