Spitalul Militar Timișoara, apel la donarea de sânge

În momentul de față este mare nevoie de a dona sânge, este apelul Spitalului Militar.

“În semn de solidaritate pentru răniții din Ucraina, la nivel național s-a luat decizia de a oferi posibilitatea ca răniții din Ucraina să poată fi tratați în spitalele din România.  În acest sens, facem un apel pentru fiecare dintre voi de a fi solidari cu cetățenii ucraineni aflați în suferință și vă îndemnăm să donați sânge. În Timișoara donarea de sânge se face la Centrul Regional de Transfuzie Sanguină, strada Martir Marius Ciopec 1. Este important să ne amintim că donând sânge salvăm o viață și că acestea sunt momentele în care implicarea concretă face diferența“, transmite Spitalul Militar Timișoara.

Județul Timiș: 35 de persoane internate în spital

Situația epidemiologică, la nivelul județului Timiș, conform datelor furnizate de Direcția de Sănătate Publică Timiș, în contextul pandemiei COVID-19, se prezintă astfel: Numărul de persoane confirmate COVID-19 în ultimele 24…

Recomandările noastre