PNL. Virgil Guran – când era despre proiecte dădeam drumul la băutură I Lucian Bode – să înfiinţăm o şcoală de administraţie

PNL a ajuns un partid de cascadorii râsului.

Liga aleșilor locali ai PNL și Consiliul Național au fost două evenimente desfășurate în ultimele zile în care s-a putut vedea nivelul extrem de jos la care a ajuns Partidul Național Liberal.

Ieri, 26 mai, secretarul general interimar al PNL, Lucian Bode, a declarat că trebuie înfiinţată o şcoală de excelenţă în administraţie locală, în care primari liberali să predea modele de administraţie celor care doresc o carieră în acest domeniu în România.

Ministrul Afacerilor Interne, a transmis la Liga aleşilor locali ai PNL că statul liberal este „un spaţiu viu”, care se construieşte cu investiţii şi a menţionat că trebuie atins obiectivul ca Partidul Naţional Liberal să fie partidul care dă guvernări, „nu unul care doar participă la ele”.

Astăzi, 27 mai, vicepreședintele PNL, senatorul Virgil Guran, a explicat la Consiliul Național cum “rezolva” problema primarilor care veneau să-i ceară sprijin pentru investiţii: dădea drumul la băutură şi la lăutari.

”Și vă spun ceva, din experiența de președinte al organizației de la Dâmbovița. În ultimul timp am cam avut probleme și le-am rezolvat cam în felul următor. când trebuia să vorbim despre proiecte îi adunam pe primari, pregăteam niște lăutari așa cum trebuie, băutură. Când începeau să mă întrebe mai hotărât, așa: ”Domne cum stăm cu proiectele? Când vin?” făceam semn, dădeam drumul la lăutari, la băutură și îi linișteam, uitau de treaba asta”, a explicat Guran în fața colegilor reuniți la Brașov.

Scandal în PNL Timiș – fostul viceprimar al Timișoarei, Cosmin Tabără, atac devastator la Nicolae Robu: spune povești de adormit copiii – este agresiv în limbaj – aberațiile unui om desprins de realitate – împroșcă cu noroi în oricine îndrăznește să aibă o altă părere și a ajuns să se lupte cu el însuși

Un nou scandal a izbucnit în PNL Timiș. De data acesta protagoniști sunt fostul primar al Timișoarei, Nicole Robu și fostul viceprimar PNL al Timișoarei, Cosmin Tabără. Tema conflictului este…

Recomandările noastre

Cele mai citite articole