Horticultura SA, societate aflată în subordinea Consiliul Local Timișoara, continuă lucrările de primăvară la spațiile verzi.
“Săptămâna aceasta colegii de la Spații Verzi au avut parte de ajutoare speciale. Am avut plăcerea de a primi vizita elevilor de la Liceul Profesional Jean Rostand, din localitatea franceză Offranville, aflați în România în cadrul unui stagiu de practică derulat prin programul Mobilitate Erasmus. Energici și muncitori, cei nouă elevi ce studiază Peisagistica ne-au dat o mână de ajutor la lucrările derulate în zona centrală a orașului. Elevii au avut o săptămână plină, au plivit lalele în Parcul Justiției și trandafiri în Piața Victoriei, au plantat plante perene la Casa Căsătoriilor și au transplantat arbuști decorativi în Parcul Central. Activitățile continuă și săptămâna viitoare“, informează societatea.



