Spitalului Militar Timișoara începe administrarea dozei a III-a de vaccin

Având în vedere evoluția epidemiologică severă și necesitarea asigurării protecției maximale a cetățenilor împotriva pandemiei COVID-19, începând cu data de 28 septembrie, la centrul de vaccinare al Spitalului Militar Timișoara, se  administrează doza a-III-a, Pfizer, pentru toate persoanele care au mai mult de 6 luni de la administrarea dozei a doua.

Programul centrului de vaccinare, situat pe stadionul CFR, (strada Nera, nr. 4) este de luni până vineri, în intervalul orar 08.00-20.00.

Persoanele vaccinate cu Astra Zeneca pot primi doza III Pfizer în cadrul centrului de vaccinare al Spitalului Militar Timișoara.

Pentru persoanele imunizate cu Johnson&Johnson nu este necesară, la acest moment, administrarea dozei de rapel.

Beneficiarii vor primi adeverințe de vaccinare unde va fi specificată schema de vaccinare, cu menționarea celor trei doze efectuate.

Județul Timiș – 3 persoane din Făget au coronavirus

Situația epidemiologică, la nivelul județului Timiș, conform datelor furnizate de Direcția de Sănătate Publică Timiș, în contextul pandemiei COVID-19, se prezintă astfel: Numărul de persoane confirmate COVID-19 în ultimele 24…

Recomandările noastre