Timiș: 380 de persoane confirmate cu Covid-19, din care 46 de copii

În ultimele 24 de ore, la nivelul județului Timiș au fost confirmate 380 de persoane cu Covid-19, din care 46 de copii. De asemenea, au fost confirmate și două cadre medicale cu virusul SARS-Cov2.

În spitalele din Timiș sunt internați 105 pacienți cu Covid-19, din care 12 copii. La ATI sunt internați 15 pacienți.

În ultimele 24 de ore, au fost procesate 1131 de teste, din care 907 teste rapide.

A fost înregistrat și un deces din cauza virusului. Numărul total de decese de la începutul pandemiei a ajuns la 2.050.

La aceasta dată, la nivelul județului Timiș, sunt două focare COVID-19 sunt active și se află în supraveghere epidemiologică, la centrul de suport pentru situații de urgență și criză, cu patru cazuri confirmate, și la Spitalul Clinic Municipal de Urgență Timișoara, cu opt cazuri confirmate.

Județul Timiș – 4 persoane din Giroc au Covid-19

Situația epidemiologică, la nivelul județului Timiș, conform datelor furnizate de Direcția de Sănătate Publică Timiș, în contextul pandemiei COVID-19, se prezintă astfel: Numărul de persoane confirmate COVID-19 în ultimele 24…

Recomandările noastre