VIDEO. Timiș: un bărbat internat la Psihiatrie după ce a distrus un local din Utvin – incidentul a avut loc la primele ore ale dimineții

La data de 13 ianuarie 2026, în jurul orei 07:00, polițiștii Secției 4 Rurale Peciu Nou au fost sesizați cu privire la faptul că un bărbat ar fi distrus mai multe bunuri dintr-un local din localitatea Utvin.

Ajunși la fața locului, polițiștii au constatat că cele sesizate se confirmă, iar în urma verificărilor a fost identificat un bărbat în vârstă de 24 de ani, bănuit de comiterea faptei.

Potrivit informațiilor oficiale, acesta a fost internat ulterior la Clinica de Psihiatrie „Eduard Pamfil” din Timișoara.

Polițiștii continuă cercetările în acest caz sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de distrugere și violarea sediului profesional.

Recomandările noastre