Timișoara: descoperire macabră pe strada Gloriei – un bărbat de 37 de ani găsit decedat – polițiștii desfășoară cercetări

O descoperire șocantă a fost făcută în dimineața zilei de 31 iulie, în jurul orei 08:20, pe strada Gloriei din Timișoara. Polițiștii Secției 2 Urbane au fost alertați prin apel la numărul unic de urgență 112 cu privire la prezența unei persoane posibil decedate în zonă.

Echipajul de poliție s-a deplasat imediat la fața locului, unde a găsit un bărbat în vârstă de 37 de ani, care, din păcate, era decedat. Autoritățile au confirmat decesul și au demarat procedurile specifice.

La acest moment, polițiștii desfășoară cercetări pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor în care a survenit decesul. Nu sunt cunoscute deocamdată detalii suplimentare legate de identitatea bărbatului sau de eventuale suspiciuni de crimă, însă cazul este tratat cu maximă seriozitate de anchetatori.

Trupul neînsuflețit urmează să fie transportat la Institutul de Medicină Legală pentru efectuarea necropsiei, care va stabili cauza exactă a morții.

Foto: arhiva

Recomandările noastre