S-au aprins trei focare de Covid-19. Două în cadrul Spitalului Județean Timișoara și la căminul de bătrâni Jimbolia

Direcția de Sănătate Publică Timiș a anunță că la aceasta dată, la nivelul județului, sunt 7 focare de Covid-19 active și se află în supraveghere epidemiologică. S-au aprins încă două focare în cadrul Spitalului Județean Timișoara și în cadrul căminului de persoane vârstnice Jimbolia.

SPITALUL JUDEȚEAN „Pius Brînzeu” TIMIȘOARA- 6 cazuri confirmate – Focar în supraveghere;
SPITALUL JUDEȚEAN „Pius Brînzeu” TIMIȘOARA- 4 cazuri confirmate – Focar în supraveghere;
ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.7 TIMIȘOARA – 3 cazuri confirmate – Focar în supraveghere;
COLEGIUL NAȚIONAL „Carmen Sylva” TIMIȘOARA– 5 cazuri confirmate – Focar în supraveghere.
SPITALUL JUDEȚEAN „Pius Brînzeu” TIMIȘOARA- 3 cazuri confirmate – Focar în supraveghere;
SPITALUL JUDEȚEAN „Pius Brînzeu” TIMIȘOARA- 7 cazuri confirmate – Focar în supraveghere;
CĂMIN PENTRU PERSOANE VÂRSTNICE JIMBOLIA – 23

Timiș: 17 persoane confirmate cu Covid-19

În ultimele 24 de ore, la nivelul județului Timiș au fost confirmate 17 persoane cu Covid-19. Niciun copil nu a fost confirmat cu virusul SARS-Cov2. În spitalele din Timiș sunt…

Recomandările noastre