Dominic Fritz la vot alături de echipa USR Timiș: trebuie să ne orientăm după reperele Revoluției care a redeschis drumul european pentru România – să onorăm visul pentru care alte generații au riscat şi au murit

Primarul municipiului Timişoara, Dominic Fritz, a însoţit, duminică, echipa USR Timiș, la urne pentru alegerile parlamentare, dar el nu a votat întrucât nu este încă cetăţean român.

La mulţi ani, România! Astăzi avem oportunitatea, dar şi onoarea să croim o altă soartă pentru această ţară, să onorăm visul pentru care alte generaţii de români au riscat şi au murit, un vis pentru o Românie europeană, demnă, unită, la 35 de ani după Revoluţia pornită de la Timişoara. Cred că trebuie să ne orientăm după reperele Revoluţiei care a redeschis drumul european pentru România şi care a fost, în acelaşi timp, un îndemn pentru libertate şi pentru un stat care respectă cetăţenii. (…) După 35 de ani trebuie să reînnoim visul revoluţionarilor, dar şi să onorăm sacrificiul lor cu votul nostru„, a spus Dominic Fritz.

El a însoţit echipa care a votat la Liceul Pedagogic „Carmen Sylva” din Timişoara.

Timișoara va fi teleportată pe planeta Marte – Elena Lasconi: “o guvernare cu PSD este posibilă într-un univers paralel, undeva, poate pe Marte“ – Dominic Fritz se pregătește să guverneze cu PSD și îl așteaptă pe ”Interlopu de la Moșnița Nouă”, un Gigi Becali local, cu un buchet cu trei trandafiri în capul scărilor primăriei

Pe 13 octombrie 2024 Buletin de Timișoara vă prezenta o amplă analiză a vieții politice din Timișoara și din județul Timiș, într-un articol intitulat ”Dominic Fritz îți dorește să guverneze…

Recomandările noastre