Colegiul CD Loga, Liceul Grigore Moisil și Școala din Dumbrăvița decorate de Președintele României – au primit Ordinul “Meritul pentru Învățământ“ în grad de “Ofițer“ și “Cavaler“

Președintele României, Klaus Iohannis, a conferit, la Palatul Cotroceni, marți, 8 octombrie 2024, Colegiului Naţional Constantin Diaconovici Loga din Timișoara Ordinul “Meritul pentru Învățământ“ în grad de “Ofițer“ cu prilejul Zilei Mondiale a Educației.

De asemenea, Școala Gimnazială din comuna Dumbrăvița a fost decorată tot cu Ordinul “Meritul pentru Învățământ“ în grad de “Ofițer“.

Totodată, Ordinul “Meritul pentru Învățământ” în grad de “Cavaler“ a fost conferit Liceului Teoretic „Grigore Moisil” din Timișoara.

Distincția a fost acordată “în semn de apreciere și recunoștință pentru contribuția dascălilor la dezvoltarea educației, pentru profesionalismul și dăruirea cu care s-au dedicat misiunii de transformatoare a școlii în viața elevului, dar și a comunității, preocupându-se de continua îmbunătățire a actului educațional“.

Imagine indisponibilă - Buletin de Timișoara

Minibuzele școlare revin de luni pe traseu

Odată cu reluarea cursurilor în școli, Societatea de Transport Public Timișoara scoate minibuzele școlare pe traseu. „Începând de luni, 08.11.2021, odată cu reluarea cursurilor în învăţământul preuniversitar, elevii care studiază…

Recomandările noastre