1 focar de Covid-19 activ în Timișoara

Direcția de Sănătate Publică Timiș anunță că la aceasta dată, la nivelul județului, mai este 1 focar de Covid-19 activ și se află în supraveghere epidemiologică. A fost închis focarul de Covid-19 din cadrul Spitalului Județean Timișoara.

Focar activ :

PENITENCIAR TIMIȘOARA– 5 cazuri confirmate – Focar în supraveghere;

Delegație OMS în vizită la Spitalul Victor Babeș

O delegație condusă de dr. Heather Papowitz, manager de criza în cadrul Organizației Mondiale a Sănătății, s-a întâlnit în această dimineață cu conducerea Spitalului Victor Babeș Timișoara. Specialistul OMS a…

Niciun caz nou de Covid-19 în Timiș

Situația epidemiologică, la nivelul județului Timiș, conform datelor furnizate de Direcția de Sănătate Publică Timiș, în contextul pandemiei Covid-19, se prezintă astfel: Niciun caz nou de COVID-19 în ultimele 24…

Recomandările noastre