Hexagon România organizează, în perioada 24–25 martie, evenimentul „Soluții Profesionale Milwaukee în Acțiune”, dedicat profesioniștilor din domenii precum construcții, prelucrarea lemnului și a metalului, mentenanță auto și întreținerea spațiilor verzi.
Timp de două zile, showroomul companiei din Ghiroda va deveni un spațiu activ de demonstrații live, unde participanții vor putea testa echipamente Milwaukee în condiții similare celor din teren și vor beneficia de consultanță din partea specialiștilor.
Evenimentul este conceput ca o platformă de interacțiune directă între utilizatori și experți, punând accent pe aplicații practice și soluții reale pentru diverse tipuri de lucrări. Participanții vor avea acces la sesiuni de networking, dar și la o experiență relaxată, completată de degustări și activități interactive.
Printre invitații care vor susține demonstrații practice se numără reprezentanți ai unor companii precum Goya Residence, Onlywood și Smart Agro Machines, care vor prezenta modul în care utilizează aceste echipamente în activitatea lor curentă.
Pe lângă demonstrațiile tehnice, organizatorii au pregătit și pachete promoționale adaptate diferitelor domenii profesionale, menite să sprijine alegerea soluțiilor potrivite pentru fiecare tip de proiect.
Un moment aparte al evenimentului îl reprezintă atelierul practic de montaj mobilier, organizat în parteneriat cu Centrul Școlar de Educație Incluzivă „Constantin Pufan”. În cadrul acestuia, 12 elevi vor participa la activități practice alături de echipa Hexagon, într-un cadru educativ și prietenos.
Evenimentul are loc la sediul Hexagon România, de pe Calea Lugojului nr. 48A, Ghiroda, iar accesul este deschis publicului interesat. Programul este între orele 09:00 și 15:00, în ambele zile.
