Accident rutier, duminică, în care au fost implicate două autoturisme, între Arad și localitatea Horia. Posibil victime încarcerate.
”Au intervenit pompierii militari din cadrul Detașamentului Arad cu o autospecială de descarcerare, o autospecială de stingere și două ambulanțe SMURD, dintre care una Terapie Intensivă Mobilă. În urma evenimentului, au rezultat 5 victime conștiente, cooperante, neîncarcerate. Echipajele medicale au acordat îngrijiri. În urma evaluării medicale, două victime au fost transportate la spital pentru îngrijiri și investigații medicale suplimentare, celelalte 3 refuzând transportul”, a transmis ISU Arad.
Pompierii militari arădeni au acționat pentru asigurarea măsurilor de prevenire și stingere a incendiilor la locul evenimentului.
