VEST: un bărbat prins când vindea pește de la portbagaj – avea peste 135 kg pentru care nu deținea documente

Marți, 25 martie, polițiști de la Poliția Municipiului Reșița în colaborare cu polițiști de la Serviciul de Ordine Publică au depistat pe strada Calea Caransebeșului, un bărbat de 39 de ani care comercializa pește din autoturismul personal.

Bărbatul transporta peste 135 kg de pește, pentru care nu deținea documente de proveniență. În acest caz au fost informați reprezentanții Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Caraș-Severin, care au aplicat măsuri legale, din competență. De asemenea, întreaga cantitate de pește a fost ridicată și lăsată în custodie unei societăți comerciale“, a transmis IPJ Caraș-Severin.

În acest caz a fost întocmit dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de deținerea, transportul sau comercializarea fără documente legale a peștelui.

VIDEO. Vest: scene șocante pe Calea Timișorii – o femeie îl scuipă pe un polițist și îl lovește cu picioarele în urma unui accident – Poliția: femeia avea o alcoolemie de 1.10 mg/l și a fost încătușată – un bărbat încătușat și el pentru că a obstrucționat polițiștii – o altă femeie a încercat să oprească încătușarea bărbatului

Un accident rutier produs, marți după-masă, pe Calea Timișorii din Arad s-a soldat cu scene șocante. VIDEO AICI. Potrivit informațiilor preliminare, două mașini s-au lovit, iar la volanul mașinii care…

Recomandările noastre