Parcul Botanic și-a redeschis porțile pentru timișoreni – au fost montați 219 stâlpi de iluminat pietonal

De ieri, porțile Parcului Botanic sunt din nou deschise.

Proiectul de introducere a iluminatului în unul din parcurile emblematice ale Timișoarei continuă. Au fost montați stâlpii și urmează configurarea instalațiilor electrice, testarea și reglarea corpurilor de iluminat cu LED.

Investiția include 219 stâlpi de iluminat pietonal și extinderea sistemului de iluminat pe o lungime de 3,4 kilometri. Valoarea contractului este de 2,5 milioane de lei (TVA inclus) și este finanțată prin Programul Operațional Regional (POR) 2014-2020“, transmite municipalitatea.

Dominic Fritz despre “aberațiile“ din “ordonanța trenuleț“: nu mai putem angaja nici șoferi de autobuz – la SDM inginerii și drumarii vor avea salarii mai mici – bugetul Timișoarei este sănătos și noi suntem foarte responsabili cu banii și nu este corect

Primarul Timișoarei, Dominic Fritz, a denunțat, într-un interviu la Radio Timișoara, aberațiile din ordonanța trenuleț impusă de Guvernul Marcel Ciolacu. Edilul acuză faptul că mai multe sectoare vitale pentru serviciile…

Recomandările noastre