Zeci de amenzi date de polițiști noapte trecută. Cele mai multe le-au luat șoferii indisciplinați și scandalagii

Acțiunile de verificare a polițiștilor din Timișoara au continuat seara și noaptea trecută. Astfel că, polițiștii au desfășurat o acțiune între orele 19.00-03.00, pentru asigurarea unui climat optim de ordine și siguranță publică, precum și pentru prevenirea și limitarea răspândirii infecției cu Covid-19.

Polițiștii au fost legitimat 180 de persoane, verificat 96 de societăți comerciale și controlat 142 de autoturisme. Oamenii legii au dat 43 de amenzi, în valoare totală de 14.350 de lei, dintre care 16 pentru încălcarea unor norme de conviețuire socială, a ordinii și liniștii publice, în valoare de 6.000 de lei, 21 de amenzi au fost aplicate pentru încălcarea unor norme la regimul rutier, în valoare de 5.510 de lei, și trei amenzi pentru nepurtarea măștii sanitare în spațiile închise, în valoare de 500 de lei. De asemenea, au fost verificaţi nouă agenţi de securitate şi acţionate opt butoane de panică, nefiind constatate nereguli. Totodată, polițiștii au intervenit la 18 apeluri 112.

Timișoara: dezastru în Poliția Timiș – trei șefi la audieri la DIICOT – suspectați că au ajutat o grupare de contrabandă – adjunctul Florin Bolbos, șeful Anticorupție, Mihaela Ianăşi și șeful Criminalității Economice, Cosmin Stănciulescu – mai sunt vizați foștii angajați Petrică Cazimir de la Investigarea Fraudelor, Gheorghe Niţă şi Marcel Crăciunescu de la Rutieră

Trei şefi din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Timiş, între care şi adjunctul instituţiei, sunt cercetaţi de DIICOT Caraş-Severin, după ce ar fi sprijinit o grupare care se ocupa cu…

Recomandările noastre