Timiș: două fete din Moravița fac senzație la concursurile internaționale de atletism – Angela Cosma și Paula Vasile au obținut locul întâi la cel mai mare cros al Europei desfășurat la Viena la categoriile under14 și under12

Două fete din Moravița fac senzație la concursurile internaționale atletism.

Astfel, Angela Cosma și Paula Vasile au obținut locul întâi la cel mai mare cros al Europei desfășurat la Viena.

La finalul acestui an, exact ca și anul trecut, campioana noastră Angi, a participat astăzi la cel mai mare cross al Europei, care s-a desfășurat în Viena, unde au participat în jur de 5000 de concurenți. Angela Cozma a obținut locul I la categoria de vârstă Under12, cu un timp extraordinar de 20 min și 52 sec, pe o distanță de 5350m. Totodată s-a clasat și pe locul 10 la categoria feminină. La același concurs, la categoria Under14, tot o sportivă pregătită de domnul antrenor Iovan Eugen și anume Paula Vasile a câștigat locul I, a transmis primarul comunei“, Răzvan Brăzdău.