Timișoara devine capitala diplomației regionale – miniștrii de externe din 16 state europene se reunesc în oraș
Timișoara va găzdui, în perioada 5-6 noiembrie 2026, reuniunea miniștrilor afacerilor externe din cele 16 state membre ale Inițiativa Central Europeană (ICE), unul dintre cele mai importante formate de cooperare…
