Timiș: fosta unitate militară de pe strada Fervenția din Dumbrăvița va fi transformată radical – vor fi construite un parc, terenuri de sport și un bulevard cu 4 benzi

Consiliul Județean Timiș anunță că terenul fostei unități militare de pe strada Fervenția din comuna Dumbrăvița va fi transformat radical.

Astfel, pe pârjoala de astăzi vor fi construite un parc, terenuri de sport și un bulevard cu 4 benzi.

Astăzi am fost în teren, alături de Sorin Moldovan, secretar de stat în Ministerul Apărării Naționale și de Liviu Popescu, liderul consilierilor locali PNL Dumbrăvița, un om care s-a implicat constant pentru ca acest proiect să nu se oprească. Împreună, am analizat situația și am stabilit direcția clară: mergem înainte! Fosta unitate militară este dezafectată și are un potențial uriaș. Ne dorim ca acest teren să fie transferat către administrația locală, pentru a deveni un spațiu de care locuitorii din Dumbrăvița să se bucure cu adevărat“, anunță oficialii CJ Timiș.

Timișoara: frații Cristescu lasă echipa de fotbal Poli fără bază de pregătire – oamenii de afaceri le-au tras covorul de sub picioare PSD-iștilor de la Consiliul Județean – Bega Grup a câștigat licitația pentru baza sportivă AEM de pe bulevardul Liviu Rebreanu în dauna CJ Timiș

Celebrii oameni de afaceri frații Cristescu din Timișoara le-au tras covorul de sub picioare PSD-iștilor de la Consiliul Județean Timiș. Marele eveniment, putem să-l numim așa, din cauza apropierii fraților…

Recomandările noastre