Mizerie de nedescris pe Cheile Nerei – un loc drag timișorenilor. Peste jumătate de tonă de gunoaie au fost strânse în cadrul unei campanii de ecologizare

Campania Națională ”Curățăm România!” a fost un bun prilej pentru ca voluntarii să curețe o parte dintre locurile cele mai frecventate de turiști din Parcul Național Cheile Nerei – Beușnița.

“Circa 560 kilograme de deșeuri au fost colectate de colegii noștri de la Parcul Național Cheile Nerei – Beușnița, împreună cu elevii Liceului Teoretic ”Eftimie Murgu” din Bozovici, reprezentanți ai Primăriei Bozovici, angajați ai Secției de Drumuri Naționale Caransebeș și ai Ocolului Silvic Bănia, într-o acțiune de igienizare desfășurată  zona Valea Miniș – Poneasca, derulată în cadrul Campaniei Naționale ”Curățăm România!”, inițiată de Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor“, se arată într-un comunicat al Parcului Național Cheile Nerei – Beușnița.

Colterm întrerupe vineri apa caldă la PT Păltiniș

În vederea finalizării de lucrări aferente proiectului „Retehnologizarea sistemului centralizat de termoficare din Municipiul Timișoara în vederea conformării la normele de protecția mediului privind emisiile poluante în aer și pentru…

Recomandările noastre