La Timișoara se spală până și semafoarele – pentru o vizibilitate pentru șoferi și bicicliști

La Timișoara se spală până și semafoarele, pentru a asigura vizibilitate pentru șoferi și bicicliști.

Echipele din cadrul SDM au dat start săptămâna trecută la spălarea semafoarelor.

Au început cu intersecțiile Inelului I de trafic și au avansat apoi pe radiala de est.

“Astfel, au fost curățate semafoarele de pe: Bulevardul Take Ionescu, Strada Simion Bărnuțiu și Calea Lugojului Programul va continua pe radialele Timișoarei – Sever Bocu, Aradului, Torontalului, Gheorghe Lazăr, Șagului și Buziașului, urmând apoi arterele principale rămase. Zonele vizate sunt cele pe care se desfășoară trafic greu“, transmite municipalitatea.

Recomandările noastre