Timișoara: premieră la Universitatea Politehnica – masterat în sistem dual dedicat ingineriei apei
Universitatea Politehnica Timișoara (UPT) lansează, în premieră, un program de studii de master în sistem dual intitulat „Dezvoltare durabilă în ingineria apei”, în cadrul domeniului Ingineria Mediului. Noul program răspunde…
