Timișoara: se înființează Institutul Cultural Sârb în urma unui parteneriat între România și Serbia – la Vârșeț...
Guvernul a aprobat, miercuri, prin memorandum, începerea negocierilor pentru un acord între Guvernul de la București şi cel de la Belgrad în vederea înființării şi funcționării unor institute culturale. „Prin…
